Ihlamurkuyu Dsmart Bayi Verilen Hizmetler

 • Dsmart Üyelik Başvuru
 • Dsmart İnternet Başvuru
 • Dsmart Çanak Anten Kurulumu
 • Dsmart Uydu Kurulumu
 • Dsmart LNB Değişimi
 • Dsmart Anten Kablosu Değişimi
 • Dsmart Bakım & Onarım
 • Dsmart Dsmart Yabacı Anten Kurulumu
 • Dsmart Sinyal Seviye Ayarı
 • Dsmart Merkezi Sistem Kurulumu
 • Dsmart Kanal Tarama ve Düzenleme
Digitürk İnternet Kampanyaları
Uydu Sistemleri Teknik Servisi

Ihlamurkuyu Dsmart Bayi

Ihlamurkuyu Dsmart Bayi Teknik Destek

Sinyal Seviyesinde Azalma Var Ne Yapmalıyım?
1. Öncelikle Dsmart cihazınızın arkasındaki sinyal kablosunun bağlı olup olmadığından emin olunuz.
2. “sinyal yok” uyarısı aldığınız kanalda kumandanızın “yeşil” renkli tuşuna basınız.
3. Ekrana gelen sinyal ayarları sayfasından Dsmart TP1 sinyalini seçmek için ‘ok’ tuşuna basınız. Çıkan ekranın ortasında yer alan kilit simgesindeki “yeşil” renk cihazınızın sinyale kilitlendiğini, “kırmızı” renk ise cihazınızın sinyal alamadığını ifade eder.
4. Online işlem merkezinden “sinyal yenile” alanına girerek sinyal yenileme işlemini yapınız.

Sinyal yenileme işlemi sonrası TV ekranında “kanalda sorun var veya sinyal yok” uyarısı almaya devam ediyorsa; sinyal kalitesi düşük ise çanak anteninizin ayarı bozulmuş veya anten bileşenlerinden biri arızalanmış olabilir.

Bazı Kanalları İzleyemiyorum

Dsmart uydu alıcınızı ilk kez çalıştırıyorsanız karşınıza “Yeni Kurulum” ekranı gelecektir. Ayarlarınızı kişisel zevkinize göre kumandanızın yön tuşları yardımıyla seçin ve kumandanızın “OK” tuşuna basınız. (Fabrika ayarlarına dönen cihazınızın kurulumu için de aynı adımlarla ilerleyebilirsiniz.)

Sinyal Yok Uyarısı Alıyorum

“Kırmızı” renk cihazınızın sinyal alamadığını ifade eder. Sinyal kalitesi %60 -%100 seviyesinden daha az olması durumunda çanak anten ayarları kontrol edilmelidir. Sorununuz devam ediyor ise çözüm için cep telefonunuzdan “0216 212 02 38” Nolu telefonu aramanız gerekmektedir.
Sinyal yok sinyal kablolarınızı kontrol edin sinyal seviyesi için mavi, sinyal kalitesi için yeşil tuşlarına basın uyarısı alıyorsanız çanak anten sisteminiz veya kablolama sisteminizde sorun oluşmuş demektedir.

Türksat Uydusundaki Kanalları İzleyebiliyorum, Hotbirt Uydusundaki Kanalları İzleyemiyorum

Türksat’a bakan çanak anteninizin dışında, 2. Bir çanağa sahip olmanız halinde hotbird uydusundaki şifresiz yayınları izleyebilirsiniz. Bu çanakları birlikte kullanabilmek için diseqc denen aparatın kullanılması gerekir. Yetkili servisiniz ya da çağrı merkezimiz bu konuda sizi daha detaylı bilgilendirebilir.

Hotbirt Uydusundaki Kanallar Nereye Ekleniyor

Hotbird uydusu dahil olmak üzere diğer uydularda izlemeyi tercih ettiğiniz kanalları, kanal sıralamamızda 600. Kanaldan itibaren ilave edebilirsiniz.

Ihlamurkuyu Dsmart Bayi Özel Servisleri

Ihlamurkuyu Dsmart Bayi İletişim Bilgileri